The Breaktrough to Shodan
Český název: Cesta k shodanu
Autor: Miyamoto Naoki
Jazyk: čeština, angličtina
Určeno pro: 10k-1k
Hodnocení: 100 %
Podle mého názoru jedna z nejlepších knih, kterou u nás seženete. Autorem je Miyamoto Naoki, což znamená samo o sobě záruku nejvyšší kvality. Ale i tak se dá říci, že je tato kniha jednoduše výborná.
Jak již napovídá sám název, spis je určený pro ty, kteří chtějí získat 1. dan (shodan je japonsky 1. dan), to znamená pro jednociferná kyu. Kniha rozebírá v podstatě vše, co je k zisku první danové třídy zapotřebí.
Výklad Miyamoto napsal zajímavým způsobem. Provádí ho na partiích se třemi a čtyřmi handicapy. Čtenář při tom nenásilně zabrousí do různých oblastí: od fuseki, joseki, strategie a využívání síly, až například po tsume-go a tesuji. To je poměrně neobvyklý postup. Obvykle bývají knihy o go zaměřeny jen na určitou oblast. Cesta k shodanu naráz hráče vybaví vším, co bude jako shodan potřebovat.
Asi se najdou lidé, kteří si danovou třídu uhráli i bez prostudování této knihy. A dost možná se najdou tací, kteří ji prostudovali, přesto jsou stále kyu. To však nic nemění na tom, že tuto knihu jednociferným kyu více než vřele doporučuji. 

ME v go 2015

Reklama