Pokud nemáte zrovna po ruce soupeře, je možné si zahrát přes internet. K dispozici je mnoho serverů, na kterých jsou v každém okamžiku připraveny tisíce hráčů z celého světa ochotných si s vámi zahrát. Je možné hrát od bleskovek, kdy na každý tah budete mít několik sekund, až po korespondenční partie, které mohou trvat mnoho týdnů.


KGS GO Server

KGS Go Server je mezi českými hráči asi nejoblíbenější místo, kde si na internetu zahrát go. Hraje se přes něj česká liga družstev. Hlavně pro děti může být dobré, že je přeložen do češtiny. K hraní slouží buď program, tzv. klient, který je možné si stáhnout z internetových stránek serveru, nebo lze hrát přímo v okně prohlížeče. Hráči se mohou scházet v „pokojích“ – pro české hráče tu je Český pokoj.

www.gokgs.com


Online Go Server

Také tento server je počeštěný. Hraje se přímo v okně prohlížeče. Umožňuje hrát i korespondenční partie. Nabízí analýzu umělou inteligencí, hraní turnajů, úlohy k řešení, databázi ustálených sekvencí a další užitečné věci.

www.online-go.com


Pandanet – Internet Go server

Praotec hraní go přes internet – byl spouštěn už v roce 1992, přesně 11 dní předtím, než se oficiálně k internetu připojilo Československo. Hraje se přes něj například mistrovství Evropy družstev.

www.pandanet-igs.com


Fox Weiqi

Čínský server. Někteří hráči ho mají rádi proto, že zde najdou rychle soupeře své úrovně. Hraje na něm několikanásobně víc hráčů než na předchozích serverech.

www.foxwq.com

Výčet dalších serverů lze nalézt například na adrese: senseis.xmp.net/?GoServers